REX

10.05.2012 03:52

 

 

  REX I.
Plemeno: kříženec NO a husky
Pohlaví:   pes
Narozen: 2007
Popis: černé sedlo, světlé pálení, výška v kohoutku 55 cm
V útulku od: 27.9.2011
Charakteristika:

Rexík měl zatím celý svůj život smůlu. Jak jsme se dopátrali, původně pochází z jednoho útulku na Vysočině. Jeho poslední majitel si pejska vzal na hlídání objektu. Rex se ovšem čas od času vyskytl v našem útulku a toto léto se to stalo pravidlem. Upozorňovali jsme majitele, ať si pejska zajistí, ale ten jej chtěl dát raději zastřelit. Při posledním odchytu a převozu do útulku jsme majitele opět kontaktovali, ten však, aniž by slušně doposlechl informaci, práskl telefonem a pro Rexe již nepřišel. Stále nám tvrdil, že Rex neposlouchá, utíká apod. Chyba ale byla někde jinde, více než na straně Rexe, v majiteli.

Rexík nás mile překvapil. Vůbec se nesnaží utéci přes plot nebo se snad podhrabávat. Sám se, po proběhnutí v karanténě, „uklidí“ do svého kotce, dokonce si sám tlapkou či čumákem otevře dvířka. Svůj kotec udržuje v čistotě a když si vleze do boudičky, koukají ven jen uši a čumák a pejsek vypadá spokojeně. Zvládá povely „ke mně“, „sedni“, „dej pac“, nechá se ošetřit i vyčesat. Rexík evidentně utíkal proto, že nechtěl být u objektu zavřený sám. V útulku je celý den „živo“, každý den má co pozorovat, chodí na procházky nebo se jen proběhne v prostoru karantény.

Rex je moc hodný pejsek, který by si zasloužil nový a hlavně již stálý domov. Bude mu nejlépe v rodinném domku, který pohlídá, ale bude moc rád, když si jej páníčci nechají u sebe a přijmou ho za člena rodiny. Rexíka nedoporučujeme k domácím zvířatům – drůběži, kočkám.

https://www.utulek-trebic.cz/index.php/nabidka?cat=2&project=367